Neden ambalajlı süt tüketimini öneriyorsunuz?

641

Ambalajlı süt teknolojileri olan Pastorizasyon ve UHT, birçok bilimsel deneye dayalı testlerden sonra insan sağlığı için en doğru teknolojinin ve bilgi birikiminin kullanılmasıyla geliştirildi.

UHT ve Pastorize edilen sütler, yoğun bir şekilde hem mikrobiyolojik hem kimyasal hem de fiziksel kontrollerden geçer. Eğer analiz sonuçları uygun bulunmazsa sanayi tarafından sütler kesinlikle kabul edilmez.

Ambalajsız olarak satılan sütlere, sütün dayanma süresini uzatmak amacıyla karbonat, soda gibi maddeler katılmış olabilir. Ayrıca, yağı alınıp su katılarak  hile yapılmış olabilir. Bu sütler tüketiciye ulaşana kadar soğuk zincir sağlanamadığından mikroorganizma yükü artar. Yine evlerde kontrollü ısıtma yapılamadığı için ve kaynatıldığı için sütte B1, B6, B12 vitamini, folik asit, C vitamini kaybı, renk ve lezzet değişiklikleri olur.

Bu nedenle her zaman ambalajlı pastörize veya uzun ömürlü (UHT) sütleri tercih edin. Ambalajlı sütler kaynatma gereği duymadan, besin değerinden maksimum düzeyde faydalanarak tüketilebilirler.

Bu açıklama sorunu cevapladı mı?

Evet Hayır
Paylaş

Süt Hakkında Merak Ettiğiniz Her Şey Burada!